Yazım Merkezi

New York Dil Öğrenme Merkezi Yazım Merkezi, okulun vazgeçilmez ve hayati bir parçasıdır ve öğrencilerin seminer stilinde ve modern bir ortamda öğrenmelerine fırsat verir. Son teknolojik donanıma sahip merkezin amacı, öğrencilere yüksekokul seviyesindeki yazım ödevlerinde karşılaştıkları güçlükleri aşmalarına yardımcı olmaktır. Multimedya kaynaklar arasında bilgisayar çalışma alanları ve en son görsel/işitsel donanımlar bulunmaktadır.

Merkez, NYLLC öğrencilerine kendi derslerindeki akademik gelişimlerini destekleyecek çeşitli seviyelerde yazım dersleri, destek ve teşvik hizmetleri sunar. Kompozisyon öğretmenleri ise kendi sınıflarını bir yarıyıl içinde en az iki kez Merkeze getirerek buradaki kaynakları kullanmalarını sağlarlar. Buna ek olarak yazım konusunda ayrıca yardım almak isteyen öğrencilerin, destek hizmetleri için randevu almaları mümkündür. Öğleden sonraları, kompozisyon derslerindeki öğrencilere küçük gruplar halinde veya bire bir danışmanlık hizmetleri verilmektedir. Profesyonel yazarların ve akademisyenlerin çeşitli çalıştay ve seminerler düzenledikleri alternatif forumlar, öğrencilerin kendi yazım ödevlerini tamamlamaları için destek sağlamaktadır.

Bundan başka Yazım Merkezi’nin kendi koleksiyonunda referans kitapları ve kütüphane kataloglarında yer alan yazımla ilgili diğer malzemeleri de bulunmaktadır. İki tam zamanlı çalışan eğitmen ve bir koordinatör tarafından Yazım Merkezi’nin günlük faaliyetleri gözetilmekte, seminer konuşmaları yönetilmekte ve seminerlerin, çalıştayların, etkinliklerin ve kaynak koleksiyonlarının konularına karar verilmektedir. Seminerler, öğrencilerin kendi yazım ödevlerini tamamlamaları için gerekli desteği alabilecekleri alternatif forumlardır. Entelektüel anlamda uyarıcı ve akademik anlamda yoğun bir alan olmasının yanı sıra Yazım Merkezi aynı zamanda her sömestr çeşitli kültürel faaliyetlere sponsor olmaktadır. Bu faaliyetler arasında öğrenci şiir okuma günleri, film festivalleri ve yazım yarışmaları bulunmaktadır. Yazım Merkezi aynı zamanda okulun yazım öğretmenlerinin katıldığı, Eğitmen Gelişim Çalıştaylarına ev sahipliği yapmaktadır. Bu çalıştaylar, eğitmenlere yazım biliminin pedagojik ve yaratıcı öğelerini güncellemelerinde yardımcı olmak için tasarlanmıştır.

İletişim Bilgileri:
383 Pearl Street, 4th fl., Brooklyn
Tel: 1-718-522-9073 ext. 2212

Çalışma Saatleri:
Pazartesi-Perşembe: 9:00 - 17:00
Cuma: 10:00 – 16:00
Akşam ve Hafta sonları randevu ile