Öğretmenlerimiz

Caroline Halstead, ESL Instructor Merhaba, adım Caroline Halstead, ve on yılı aşkın bir süredir ESL'yi öğretiyorum. New School Üniversitesin’den İngilizce Dil Sertifikası aldım ve New Jersey'deki ortaokul ve lise öğrencileri ile çalışmaya başladım. O zamandan beri New York'ta yetişkinlere ingilizce öğretiyorum. Farklı ülkelerden gelen öğrencilerle çalışmayı çok seviyorum. Kocam ve ben Avrupa, Asya ve Afrika'nın dört bir yanında seyahat ettik - Farklı kültürler ve diller hakkında bilgi edinmeyi severim. İspanyolca öğreniyorum ve mümkün olduğunca pratik yapmayı seviyorum. En sevdiğim aktivitelerden biri New York'u öğrencilerimle keşfetmektir. Brooklyn, Staten Island ya da aradaki herhangi bir yer için bir gezi için bana katılın!

Christian Perticone, ESL Instructor Christian Perticone, Yoğun İngilizce Programı Akademik Koordinatörüdür. ASA College ile beş yıl boyunca birlikte çalışıyor ve burayı seviyor; çünkü o, şimdiye kadar öğrettiği en kozmopolit okul. Öğretmenlik kariyerine İspanya'nın Madrid şehrinde başlamış ve Canterbury English Academy ile yaptığı TEFL eğitimini almıştır. Eyaletlere döndükten sonra Arizona'ya taşındı ve Mesa Community College ve Arizona State University'de Öğretim Görevlisi oldu. ASU'dan Güzel Sanatlar Yüksek Lisans derecesini aldı. Orada çalıştığı dönemde Prag'daki Charles Üniversitesi'nde okudu ve Singapur Ulusal Üniversitesi'nde ders verdi. Öğretmenlik deneyimine ek olarak, Christian on yıldır özel bir öğretmen, editör ve üniversite kompozisyon antrenörü olarak bir eğitim danışmanlığı olan Sarphatie Education Inc. ile birlikte çalıştı. Lisans, yüksek lisans ve profesyonel okul başvuranlarının ABD'deki neredeyse her prestijli üniversiteye ve üniversiteye girmesine yardımcı oldu. Bu günlerde, İEP öğrencilerinin akademik ve sosyal olarak en iyi ve en parlakla meşgul olabilmesi için gerekli olan İngilizce yeterliliği ile donatılmış olduğundan emin olmak için ellerinden gelen her şeyi yapıyor. Sınıfın otantik bir toplum olması ve sınıf gezilerini sevmesi gerektiğine inanıyor. Son olarak, evde İspanyolca ve İngilizce konuşan iki dilli bir ailenin çocuğudur.

Eric Jonas, ESL Instructor Eric Jonas yirmi yıldan beri edebiyat ve ELS öğretmeni olarak çalışmaktadır. Kariyerine ESL'yi Seoul, Kore'de öğretmeye başladı. Güney Bronx'ta tiyatro ve akademisyenleri bir araya getiren bir charter okulunu kurmak için 1995 yılında NYC'ye döndü. O zamandan beri çeşitli ve etkileyici bir öğretim sürdürdü. Chongqing Teknoloji Enstitüsünde Long Island'da Lise ve Ortaokul edebiyatı ve Almanca öğretti ve halen ASA College ve St. John's Üniversitesi'nde ESL ve TOEFL öğretiyor. TOEFL testini başarmış ve öğrencileri sınavda ortalama 85'tır. Orta Almanca, Korece ve temel Mandarın ve İspanyolca'ya sahiptir. Ayrıca, tüm yaşamı boyunca kitapçılığın bir parçası olduğunu ve öğrencileri ile edebiyat hakkındaki tutkusunu paylaşmayı sevmiştir. Lisansını SUNY Albany'den ve SUNY Stony Brook'tan İngilizce Öğretmeni (MAT) olmuştur.

Adam Reich, ESL Instructor Adam Reich, Brooklyn, NY'da oturan bir Jersey çocuğu. 2005 yılında İngilizce Yüksek Lisansını tamamladıktan sonra ESL ve Yazı işleri dersleri vermektedir ve Massachusetts Amherst Üniversitesi'nden İngilizce ve Felsefe dalında lisans sahibidir. Adam IEP programında orta ve ileri sınıflar öğretir; amacının öğrencilerin risk alması ve Amerikan İngilizcesi konusunda daha fazla akıcılık kazanması için çekici ve eğlenceli bir yer tutması olmasıdır. Adam seyahat etmeyi ve yerel olarak daha derin hareket etmeyi sever. Adam arıcılıktan, vahşi alanları keşfetmekten, sokakları bisikletle geçirmekten, uzun açık şu yüzmekten ve yazılı kelimenin olağandışı tezahüratlarını tebrik etmekten hoşlanıyor.. 

Chuck Blair, ESL Instructor Chuck Blair, hayatında en eğlenceli deneyimlerden biri öğretmek. Las Vegas Nevada Üniversitesi'nden mezun olduktan sonra, B.A. Chuck, Gazetecilik ve İletişim Araştırmaları alanında öğretim ve seyahat yapıyor. Kamboçya, Çin, Kosta Rika, Hırvatistan, Fransa, Almanya, Hollanda, İtalya, Japonya, Kore, Laos, Meksika, Filipinler, Slovenya, İspanya, İsviçre, Tayland ve Vietnam'da bulundu. O, Dalian ve Chengdu, Çin'de ve Güney Kore Seul'de ESL öğretti. Yol boyunca, başlangıçta Çince, Korece ve İspanyolca aldı. Yıllar boyunca öğretmen olarak becerilerini geliştirirken, öğretme tutkusu da hiç beklemediği şekilde büyüdü. Sınıfta, bir öğrencinin bir öğrencinin zor bir zaman anlayışı - bir fikir, gramer noktası veya sadece bir kelimeyi nasıl söyleyeceği - o anları sabırsızlıkla beklediğini söylüyor. Öğrenci nihayetinde bir ışık , yanmaya devam eden. Öğretmeye heveslidir!

Joel Henderson, ESL Instructor Joel Henderson Felsefe alanında lisans derecesine sahiptir ve hem ITTT hem de CELTA tarafından TESOL eğitmeni olarak sertifikalandırılmıştır. Felsefi olarak ders veren, "Ben öğretime bayılıyorum, çünkü dünyanın her yerinden insanlarla etkileşime girmeyi seviyorum" görüşündedir. Yaşamın her kesiminden gelen fikirleri ve tecrübeleri karşılaştırıp sevmeyi ve diğer kültürleri öğrenmeyi seviyorum. "Joel'in derslerinde herkesin konuştuğu ve okudukları şeyleri kullanacak zamanı olduğundan emin oluyor. Dilbilgisi derslerinde bile, öğrencilerinin dil yeteneklerinin her yönünü geliştirmeye çalışmaktadır. Asya'yı Japonya, Çin ve Güney Kore'den Tayland'a, Filipinler'e ve Kamboçya'ya çok seyahat etti. Hem Çin hem de Güney Kore'de bir ESL eğitmeni olarak, Orta Kore ve Temel Çince konuşuyor.

Lucy Sedhom, ESL Instructor Benim adım Ekhlas(Lucy) Sedhom. İskenderiye Üniversitesi'nden Mısır'da BA derecesi bitirdim. New York'ta bulunan Touro College'da Eğitimde Yüksek Lisans yapıyorum. Dünyanın dört bir yanından gelen öğrencilere ESL ve IEP öğretiyorum. İngilizce, Arapça ve biraz Fransızca biliyorum. Umman, Almanya ve Fransa'ya bulundum. İngilizce öğretmeye ve öğrencilerimin dil becerilerini geliştirmeye motive olmayı çok seviyorum. Benim işim, birçok farklı ülkeden şaşırtıcı insanlarla tanışma imkanı veriyor. Alt seviye öğrencileri eğitmeyi ve geliştirmeyi seviyorum. Öğrencilerim hedeflerime ulaştığında ve konuşmaya, okumaya ve yazmaya iyi başladığında kendimi çok iyi hissediyorum. Öğrencilerime her zaman sınıfta öğrendiklerini günlük hayatlarında kullanmaları gerektiğini söylüyorum. İngilizce konuşmayı pratik yapmak için New York'ta daha fazla arkadaş bulmalarını da öneriyorum. Öğrencilerime sabırlı, anlayışlı ve hoşgörülü davranıyorum. İngilizce öğretmek benim tutkumdur.

Ernest Barteldes, ESL Instructor Ernest Barteldes, Brezilya'da Ceara State Üniversitesi'nden İngilizce ve Portekiz Dili ve Edebiyatı alanında lisans derecesine sahiptir ve halen New York City College'tan Yaratıcı Yazarlıkta Güzel Sanatlar Yüksek Lisansı'na devam etmektedir. Genç yaşından bu yana 18 yaşındaki (çok uzun zaman önce) İngilizce öğretiyor ve ABD ve Brezilya'daki dil merkezleri ile kolejlerinde ders vermiştir. Portekizce ve İspanyolca bilir. Güney Amerika, Karayıpler ve Avrupa'da seyahat etti. Edebiyat, müzik, yemek pişirme ve yürüyüş gibi çeşitli ilgi alanlarına sahiptir. Baş guitar ve Hawai müzikal enstroman ( UKULELE) çalıyor..

Christopher Lobo, ESL Instructor Benim adım Christopher Lobo. Jeoloji alanında BA, TESOL'de yüksek lisansım var. Fen ve İngilizceyi ikinci bir dil olarak, 30 yıldan öğrettiyorum. Amerikalı olarak çoğunlukla İngilizce kullanıyorum, ancak Fransızca, Mandarın, Tağalog ve Ürdüca okudum. Pakistan, Filipinler ve Kanada gibi birçok ülkeye gittim. New York'ta yaşamayı ve öğretmeyi çok seviyorum çünkü tüm dünya bana geliyor. Özellikle, en sevdiğim öğrenciler daha düşük veya başlangıç seviyeleridir. İngilizce öğrenmek için onlara yeni ve heyecan verici yollarla meydan okumayı severim. Ayrıca, İngilizce'yi New York ve Amerikan kültürüne bağlamaktan hoşlanıyorum. Amacım öğrencilerin ders kitaplarının ve sınıf ortamının dışındaki anlamlı ve pratik yollarla öğrendiklerini kullanmalarıdır.

Henry Bentsen, ESL Instructor Henry Bentsen’nin başarılarını, kariyerini, eğitimini ona burada ayrılmış olan alana sığdırmamız eminiz ki mümkün değil, o öğrencilerine Finans, Bilgisayar Programcılığı, Cezai Adalet hakkında akademik olarak ders verirken aynı zamanda ingilizce eğitimleri konusunda her zaman öğrencilerine yardımcı olmaktadır.New York ve İspanya'daki dil okullarında öğretmen ve yönetici olarak çalışırken , binlerce öğrencinin ve öğretmenin sınıfta ve Cambridge ve ETS'nin standart testlerinde başarılı olmalarına yardımcı olmuş müfredat ve öğretim uygulamaları geliştirmiştir. Bunun yanında Henry birçok bilgisayar dilini ve İspanyolca, Katalanca, Çince, Norveççe, Fransızca, İtalyanca gibi farklı dilleride öğrenerek öğrencilerine katkıda bulunmuştur. Japonca, Körece ve Rusçada temel konuşma becerilerine sahiptir. Time Warner'ın "The Global Look" isimli uluslararası televizyon programını sunmuştur. Akademik geçmişine CUNY'nin College of Staten İsland'daki İngilizce ve Orta Öğretim'den, CUNY ve Maimonidies Akıl Sağlığı Merkezi'nden Bağımsız Bir Çalışma ve American Institute of Banking (AIB) New York City'deki kurslardan dereceye sahiptir. Öğrencileri ile bültenler hazırlamayı ve öğrencileri ile NYC'nin dört bir yanına seyahat etmeyi seviyor.

Peter Schmitz, ESL Instructor Peter Schmitz aslen Virginia’lı , 2006'dan beri New York'ta yaşıyor ve burda ders vermeye devam ediyor.Ayrıca Kore'de bir yıl boyunca da İngilizce eğitimi vermiştir. Müzik, Almanca Dili ve Uluslararası Çalışmalar alanında lisans derecelerine sahiptir. Virginia'daki Virgina Old Dominion Üniversitesi'nden lisansüstü düzeyde Uygulamalı Dilbilim çalışması için bir ESL Sertifikası sahiptir. Peter, yabancı dillere ve kültürlere fazlası ile ilgilidir, buda onun İspanyolca, Almanca, Körece ve Mandarın Çince öğreniyor olmasının en önemli göstergesidir. Yeni diller öğrenmek aynı zamanda Peter’a öğrenci olmanın nasıl bir şey olduğunu hatırlatıyor, bu yüzden derslerini şakalar, müzik ve çağdaş konularla ilgili ilginç makalelerle eğlenceli hale getiriyor. Öğrencilerinin konuşma yetilerini üst seviyelere taşımak için onlarla bol bol pratik yapıp, şarkı söyleyip gitar çalarak dersleri daha aktif bir hale getiriyor ve onları konuşmaya teşvik ediyor.

Michelle Clark, ESL Instructor Michelle Clark, 2010 yılında NYU TESOL programıyla yüksek lisansını tamamladı ve öğrencilerinin amaçlarının ve hayallerinin gerçekleştirilmesi için sağlam iletişimsel köprüler kurmasına yardımcı olarak kültürlerarası iletişimin eşsiz zorluklarını ele aldı. İtalyanca, İspanyolca ve Haiti Kreolu'nun çalışma bilgisine sahiptir. Fransızca akıcılığı ve yurtdışında eğitim deneyimi olan uluslararası öğrencilerin empatise katkıda bulunmaktadır. Şu anda AŞA EŞL programında ders vermektedir ve New York Dil Öğrenim Merkezi'ne idari destek sağlamaktadır.