Nasi nauczyciele

Caroline Halstead, ESL Instructor Cześć, mam na imię Caroline Halstead i uczę angielskiego jako obcego języka (ESL) od ponad dziesięciu lat. Ukończyłam The New School University w Nowym Yorku z certyfikatem nauczania angielskiego (English Language Teaching), a następnie zaczęłam prace w gimnazjum i szkole średniej w New Jersey. Od tamtej pory uczę dorosłych w Nowym Yorku. Kocham pracować ze studentami z rożnych krajów. Wraz z mężem podróżowaliśmy po Europie, Azji i Afryce- kocham poznawać rożne kultury i języki. Uczę się hiszpańskiego i uwielbiam go praktykować gdzie tylko mogę. Jednym z moich ulubionych zajęć jest odkrywanie Nowego Yorku wraz z moimi studentami. Zapraszam na wyprawę po Brooklynie, Staten Island and wszędzie pomiędzy!

Christian Perticone, ESL Instructor Christian Perticone jest Akademickim Koordynatorem Intensywnego Programu Nauczania Języka Angielskiego (IEP). Pracuje w ASA College od pięciu lat i uwielbia to miejsce, gdyż jest to najbardziej kosmopolityczna szkoła w jakiej kiedykolwiek uczył. Christian zaczął karierę nauczyciela w Madrycie, Hiszpania, gdzie uzyskał TEFL szkolenie w Canterbury English Academy. Po powrocie do Stanów, przeprowadził się do Arizony i został Instruktorem w Mesa Community College i Arizona State University. Uzyskał tam dyplomy Nauk Humanistycznych (ASU). Christian również studiował w Charles University w Pradze i nauczał w National University w Singapore. Ponadto, Christian pracował tez dziesięć lat w doradztwie oświatowym, Sarphatie Education Inc., jako prywatny korepetytor, edytor i trener akademicki. Pomógł studentom, absolwentom i już pracującym którzy chcą się kształcić, dostać się do prawie każdej prestiżowej szkoły wyższej i uniwersytetu w Stanach Zjednoczonych. Obecnie Christian robi wszystko by jego studenci IEP władali biegle językiem angielskim i mogli się angażować w życie akademickie, społecznie i swobodnie porozumiewać się z najlepszymi. Wierzy w to ze sala lekcyjna musi być autentyczna społecznością i uwielbia klasowe wycieczki. Na koniec, Christian sam uczy się języka obcego i, jako członek rodziny dwujęzycznej, rozmawia w domu po hiszpańsku i angielsku.

Eric Jonas, ESL Instructor Eric Jonas od ponad dwudziestu lat uczy literatury i angielskiego jako języka obcego (ESL). Zaczął swoja karierę nauczania ESL w Seulu, Korei. Powrócił do Nowego Yorku w 1995 i został współzałożycielem szkoły czarterowej na Południowym Bronksie, która to łączyła teatr z innymi szkolnymi przedmiotami. Od tamtego czasu poszerza on swoje imponujące i jak zróżnicowane juz doświadczenie w nauczaniu. Uczył w szkole średniej, wykładał literaturę w gimnazjum, nauczał niemieckiego w Long Island, angielskiego jako drugiego języka (ESL) uczył w Chongqing Institute of Technology, a obecnie pracuje jako nauczyciel ESL i TOEFL w ASA College i St. John’s Univeristy. Eric jest mistrzem testów TOEFL, a jego studenci osiągają średnio wynik 85 na egzaminach. Mówi w stopniu średniozaawansowanym po niemiecku, koreańsku, i w stopniu podstawowym opanował standardowy mandaryński i hiszpański. Chciałby również żebyście wiedzieli że przez cale życie był bibliofilem i uwielbia dzielić się swoja pasja do literatury ze studentami. Zdobył dyplom licencjata (BA) z języka angielskiego (SUNY Albany), oraz magistra w nauczaniu angielskiego (MAT, SUNY Stony Brook.)

Adam Reich, ESL Instructor Adam Reich pochodzi z Jersey ale mieszka na Brooklynie w Nowym Yorku. Naucza angielskiego jako drugiego języka oraz umiejętności pisania odkąd uzyskał tytuł Magistra angielskiego w 2005. Posiada również dyplom licencjata (BA) z angielskiego oraz filozofii (The University of Massachusetts Amherst). Adam uczy średniozaawansowane i zaawansowane grupy na intensywnym kursie (IEP) gdzie celem jest zapewnienie studentom zajmującej i przyjemnej atmosfery do rozwijania umiejętności językowych i uzyskania większej płynności w posługiwaniu się angielskim amerykańskim. Adam uwielbia podróżowanie i poruszanie sie po okolicach miasta. Adam bardzo lubi pszczelarstwo, odkrywanie dzikich obszarów, kolarstwo po ulicach, długie pływanie na otwartych przestrzeniach, oraz niecodzienne przejawy języka pisanego. 

Chuck Blair, ESL Instructor Chuck Blair twierdzi ze nauczanie jest jednym z najbardziej satysfakcjonujących doswadczeń w jego życiu. Chuck uczy i podróżuje od czasu ukończenia Univeristy of Nevada, Las Vegas, z dyplomem licencjata w dziedzinie Dziennikarstwa i Komunikacji. Był w Kamodży, Chinach, na Kostaryce, w Chorwacji, Francji, Niemczech, Holandii, Włoszech, Japonii, Korei, Laos, Meksyku, na Filipinach, Słowenii, Hiszpanii, Szwajcarii, Tajlandii i Wietnamie. Nauczał angielskiego (ESL) w Dalian i Chengdu w Chinach i w Seulu (Południowej Korei). Po drodze, przyswoił sobie podstawy chińskiego, koreańskiego i hiszpańskiego. Podczas gdy przez lata doskonalił sztukę nauczania, jego pasja do uczenia urosła w sposób jaki nigdy nie oczekiwał. Mówi ze, w klasie wyczekuje tych momentów kiedy uczeń ma trudności ze zrozumieniem- jakiegoś konceptu, punktu gramatycznego ,lub po prostu nie jest pewny poprawnej wymowy- i wtedy on wyjaśnia i tłumaczy. To jest jak gdyby światło przepływało przez studenta kiedy to w końcu to do niego dotrze. Ten moment zrozumienia jest jednym z najbardziej satysfakcjonujących doświadczeń jakie zna i sprawia ze pragnie nauczać jeszcze bardziej!

Joel Henderson, ESL Instructor Joel Henderson posiada dyplom licencjata z Filozofii I certyfikat instruktora angielskiego TESOL wydany przez ITTT I CELTA. Widzi on nauczanie w sposób filozoficzny mówiąc, „ Uwielbiam uczyć ponieważ kocham interakcje z ludźmi z całego świata. Uwielbiam porównywać i przeciwstawiać pomysły i doświadczenia z rożnych dziedzin życia i poznawać nowe kultury.” W klasie Joela każdy ma swój czas na wypowiedz i sprawdzenie swoich językowych możliwości. Nawet na zajęciach z gramatyki, stara się pracować nad każdym aspektem językowych możliwości studenta. Podróżował szeroko po Azji, od Japonii, Chin, po Koree Południową, Tajlandię, Filipiny i Kambodżę. Był instruktorem angielskiego jako obcego języka (ESL) zarówno w Chinach, jak i w Korei Południowej, tak potrafi się porozumie po koreańsku w stopniu średniozaawansowanym i tez w podstawowym po chińsku.

Lucy Sedhom, ESL Instructor Nazywam sie Ekhlas(Lucy) Sedhom. Posiadam dyplom licencjata (BA) z angielskiego z Alexandria University w Egipcie i magistra w nauczaniu z Touro College, Nowy Jork. Uczyłem angielskiego jako drugiego języka (ESL) oraz intensywnego kursu angielskiego (IEP) studentów na całym świecie. Mówię po angielsku, arabsku i trochę po francusku. Byłem w Omanie, Niemczech i Francji. Uwielbiam uczyć angielskiego i motywować studentów do pracy nad językowymi umiejętnościami. Moja praca pozwala mi na spotykanie niesamowitych ludzi z innych krajów. Kocham uczyć studentów na niższym poziomie zaawansowania. Jest to duże wyzwanie dla nas obojga. Wspaniale to uczucie kiedy uczniowie osiągają zamierzone cele i zaczynają mówić, czytać i dobrze pisać w języku angielskim. Zawsze zachęcam moich uczniów do używania tego czego się nauczyli w klasie, w życiu codziennym. Również motywuje ich by poznawali więcej przyjaciół w Nowym Jorku, by mogli wspólnie praktykować język. Jestem cierpliwy, wyrozumiały i tolerancyjny dla moich studentów. Nauczanie angielskiego to moja pasja.

Ernest Barteldes, ESL Instructor Ernest Barteldes posiada dyplom licencjata (BA) z angielskiego, portugalskiego i literatury z Ceara State University w Brazylii i obecnie kontynuuje magistra nauk humanistycznych w dziedzinie Twórczego Pisania w City College of New York. Uczy angielskiego od młodego wieku – 18-tu lat (tak dawno temu), uczył w centrach językowych i kolegiach w Stanach i Brazylii. Płynnie włada portugalskim i hiszpańskim ( dodatkowo posiada podstawy kilku innych języków- nie umrze z głodu w Paryżu!) Podróżował przez Amerykę Południową, Karaiby i po Europie. Interesuje się kilkoma dziedzinami, miedzy innymi literaturą, muzyką, gotowaniem i wędrówkami. Gra świetnie na basie i słodko pogrywa na ukulele.

Christopher Lobo, ESL Instructor Nazywam sie Christopher Lobo. Posiadam dyplom licencjata (BM) z Geologii i magistra (MA) w nauczaniu języka angielskiego jako drugiego języka (TESOL). Z przerwami uczyłem szermierki, nauk ścisłych i angielskiego jako obcego języka przez ponad 30 lat. Jako przeciętny Amerykanin, mowie głownie po angielsku, ale studiowałem też francuski, chiński mandaryński, język tagalog i urdu. Byłem w kilku krajach, miedzy innymi w Pakistanie, na Filipinach i w Kanadzie. Uwielbiam życie i nauczanie w Nowym Jorku, gdyż cały świat do mnie przybywa. Moi ulubieni uczniowie to ci z poziomów niższych i początkujących. Lubię stawiać im wyzwania i uczyć ich angielskiego w nowy, ekscytujący sposób. Lubię również wiązać angielski z Nowym Jorkiem i amerykańska kultura. Mój cel to sprawić by studenci używali to czego się nauczyli w sposób praktyczny w konkretnych sytuacjach poza szkolną salą i podręcznikiem.

Henry Bentsen, ESL Instructor Kiedy Henry Bentsen dzielił się lista swoich sukcesów i osiągnięć, wydawało się, że nie starczy miejsca na stronie by je wszystkie umieścić. Jest człowiekiem wszechstronnym, który jednocześnie uczy studentów Angielskiego ,Finansów, Programowania Komputerowego, Prawa i Systemu Karnego, oraz Bieżących Wydarzeń. Jako nauczyciel i pracownik administracyjny w szkołach językowych w Nowym Jorku i Hiszpanii, rozwijał programy i techniki nauczania które to pomogły tysiącom studentów i nauczycielom w ich codziennej pracy, oraz uczniom w osiągnięciu sukcesów na egzaminach Cambridge i testach ETS. Na drodze swojej kariery, Henry nauczył się kilku komputerowych języków jak hiszpański, kataloński, chiński, norweski, francuski, włoski (ten studiował przez wiele lat). Posiada konwersacyjne podstawy japońskiego, koreańskiego, a w dobrym dniu również rosyjskiego. Prowadził nawet swój własny program telewizyjny Time Warner „The Global Look”- program lokalny o różnorodnej tematyce z międzynarodowymi wstawkami. Jego akademickie wykształcenie to dyplom z angielskiego i nauczania w szkole średniej z CUNY College of Staten Island, oraz niezależne studia (CUNY i Maimonidies Mental Health Center) i zajęcia z bankowości w American Institute of Bank w Nowym Jorku. Uwielbia tworzyć biuletyny ze studentami i zabierać ich na wycieczki po Nowym Jorku.

Peter Schmitz, ESL Instructor Peter Schmitz jest z Virginii, ale mieszka w Nowym Jorku już od 2006. Uczy w Nowym Jorku od tak dawna, a przez rok uczył również angielskiego w Korei. Posiada tytuł licencjata z Muzyki, Niemieckiej Literatury i Studiów Międzynarodowych. Zdobył też certyfikat nauczania angielskiego jako obcego języka (ESL) z Old Dominion UNiversity w Virginii po ukończeniu roku Lingwistyki Stosowanej. Peter od dawien dawna interesuje się językami i kulturą obcą i to właśnie dlatego obecnie studiuje hiszpański, niemiecki, koreański i chiński mandaryński. Studiowanie języków również przypomina mu jak to jest być studentem i prowadzi on zajęcia w sposób zabawny, z żartami, muzyką i interesującymi artykułami o współczesnej tematyce. Jego uczniowie szeroko praktykują mówienie i mogą podchwycić kilka piosenek które Peter wygrywa na swojej gitarze.

Michelle Clark, ESL Instructor Michelle Clark ukończyła stopię magistra w nauczaniu angielskiego jako drugiego języka (TESOL) w 2010 i kontynuuje wyzwania interkulturalnej komunikacji pomagając studentom w umacnianiu komunikacyjnych mostów prowadzących do zdobycia zamierzonych przez nich goli i realizacji marzeń. Biegłość francuskiego powiązana ze znajamością włoskiego, hiszpańskiego, hawajskiej odmiany kreolskiego, oraz dośwadczenie studiowania poza krajem przyczyniają się do empatycznej wrażliwości na specyficzne potrzeby międzynarodowych studentów. Michelle obecnie uczy w programie ESL w ASA College i zapewnia administracyjne wsparcie dla New York Language Learning Center.